Historia szkoły

Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Pogorzycach jest szkołą publiczną - całkowicie bezpłatną z oddziałem przedszkolnym dla dzieci od 2,5 lat.  Mogą się w niej uczyć dzieci z Pogorzyc i okolic Chrzanowa.

Do 31 sierpnia 2019 r. Szkoła Podstawowa Fundacji Viribus Unitis w Pogorzycach prowadzona była przez Fundację Viribus Unitis Połączonymi Siłami w Babicach.

Od 1 września 2019 r. Szkoła prowadzona jest przez Stowarzyszenie "Nasze Dzieci" w Pogorzycach. Stowaryszenie "Nasze Dzieci" w Pogorzycach jest stowarzyszeniem utorzonym przez rodziców, którzy pragnęli, by ich dzieci w dalszym ciągu kształciły się w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Pogorzycach.

Wielką zaletą Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Pogorzycach są małe klasy liczące ok 10 uczniów. Mała liczebność klas pozwala nauczycielom w indywidualny sposób podejść do każdego ucznia.

Kolejnym atutem szkoły jest jej położenie. Miejscowość Pogorzyce ma swój urok, przyroda i krajobraz powodują, że uczniowie szkoły mogą poznać przyrodnicze i geologiczne walory swojej miejscowości. Nauczyć się obcować z przyrodą poprzez wyjazdy w atrakcyjne turystycznie miejsca. Poznać historię i kulturę regionu.

W bieżącym roku szkolnym jednym z naszych priorytetów jest udział naszych uczniów w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz w uroczystościach w celu zdobywania szans wspomagających wszechstronny rozwój i ułatwiających start w życie.

Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka z Asyżu w Pogorzycach działa od 1 września w 2019 r. jako szkoła publiczna, całkowicie bezpłatna!!! Serdecznie zapraszamy rodziców zainteresowanych kształceniem swoich dzieci w bezpiecznej, kameralnej, pięknie usytuowanej szkole do odwiedzenia nas.

Zapewniamy edukację w wykonaniu wysokokwalifikowanej kadry w klasach liczących do 10 uczniów.